ТОВ «Юридична компанія «Інстанто» взяла від імені AECU участь у заході, організованому 5 вересня головою Комітету цифрової інфраструктури та зв’язку Експертної ради Міністерства інфраструктури України Станіславом Гвоздіковим з порядком денним «Поліпшення доріг. Перші кроки на виконання Указу Президента України «Про деякі заходи щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг».

Директор «Інстанто» Інна Сухоставець зазначила, що безумовно прогресивним є те, що чинна влада робить ставку на покращення стану українських доріг через залучення інженерів-консультантів FIDIC та використання контрактів FIDIC. На наше глибоке переконання, це є необхідним кроком для створення якісної та ефективної транспортної інфраструктури, та виконання Україною міжнародних зобов’язань із започаткування та реалізації приведення транспортної інфраструктури до європейського рівня.

Під час обговорення ми зазначили конкретні положення чинного законодавства, які не сприяють використанню зазначених контрактів FIDIC для реалізації проєктів за державні кошти з будівництва не тільки доріг, а й інших об’єктів.

Юрфірма «Інстанто» вказала необхідні, на нашу думку, шляхи реформування національного законодавства в обговорюваній царині, а саме: ліберелізацію будівельного ринку, скасування надконтролю держави за процесом будівництва та переходу до контролю якості, створення конкурентних умов серед учасників інвестиційно-будівельної діяльності; дерегуляцію національного договірного будівельного законодавства; перехід на міжнародні стандарти з управління проєктами; реформування ціноутворення у будівництві в частині приведення його до міжнародних стандартів.

https://www.facebook.com/StasGvozdikov/videos/2114852262142044/