08 червня 2021 року за запрошенням Укравтодору Юридична консалтингова компанія “ІНСТАНТО” прийняла участь в обговоренні можливостей реалізації проєкту будівництва Київської обхідної дороги загальною вартістю 85 млрд. грн.

Безсумнівно об’єкт будівництва є важливим для України. Тому з метою залучення міжнародних гравців будівельного ринку, які мають високий рівень кваліфікаційних критеріїв, досвід реалізації подібних масштабних проєктів, мають програму забезпечення якості, фінансову спроможність профінансувати такий проєкт тощо, умови контракту повинні базуватися на загальноприйнятих світових формах будівельних контрактів та тих умов, які забезпечують справедливий розподіл відповідальності та ризиків.

Приймаючи до уваги, що типові міжнародні будівельні контракти FIDIC є найбільш розповсюдженими на території України для будівництва доріг за кошти міжнародних фінансових організацій – необхідно обрати такий контракт FIDIC, який найбільше відповідає цілям проєкту та вимогам замовника.

Обравши контракт FIDIC, буде зрозуміло який найефективніший метод закупівлі провести. Адаптувати контракт та тендерну документацію FIDIC до вимог національного законодавства, розробити методичні рекомендації щодо організації та проведення закупівлі і, нарешті, зрушитися з місця………

Крім того, неодноразово обговорювані сьогодня високі корупційні ризики проведення закупівлі без prozzorro зменшуються до мінімуму, у разі підготовки чіткого, недвозначного та якісного контракту та тендерної документації.